Bezpieczny hotelMENU

Atrakcje w regioniePoznaj miejsca, które mieszczą się w okolicy naszego Pałacu

Muzeum zabawek

200 metrów

Kolekcja lalek i zabawek z całego świata z prywatnego zbioru H. Tomaszewskiego - twórcy Pantomimy Wrocławskiej. Kolekcja ukazuje przekrój zabawkarstwa obejmujący około 300 lat.

Zapora na Łomnicy

2,5 Km

Łomnica jest jedną z najdzikszych i najniebezpieczniejszych górskich rzek Karkonoszy o długości 20 km. W górnym odcinku średni spadek wód wynosi 72 promile.

Stacja narciarska Winterpol

3 Km

Wyciąg w Białym Jarze to najlepsze miejsce by zacząć swoją przygodę z nartami. Szerokie, łagodne stoki, nowoczesna infrastruktura i gorąca atmosfera to nie jedyne zalety Stacji Narciarskiej Winterpol Biały Jar.

Skocznia narciarska Orlinek

4 Km

Obecnie skocznia narciarska "Orlinek" o punkcie krytycznym k-85 uzyskała homologację FIS. Rekord skoczni należy do Adama Małysza, który ustanowił go podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Skokach Narciarskich w 2004 roku, oddając skok na odległość 94,5 m. W sezonie letnim skocznia wykorzystywana jest jako centrum sportów ekstremalnych do skoków na bungee, zjazdów na linach i zorbingu oraz jako punkt widokowy.

Dziki wodospad

5 Km

Dziki Wodospad, położony w pobliżu dolnej stacji kolei linowej na Kopę, powstał w wyniku spiętrzenia wód rzeki Łomnicy. Jest miejscem, które bardzo chętnie odwiedzają rzesze turystów oraz fotografują się na tle spadającej z kilkumetrowej wysokości wody.

Świątynia Wang

5,5 Km

Drewniany kościółek z XII w., położony na wysokości 885 m .n.p.m., unikatowy zabytek średniowiecznej architektury sakralnej Skandynawii.

Park miniatur

6 Km

Prezentujemy Państwu Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, który powstał w 2003 roku na terenie nie działającej już dziś fabryki dywanów. Naszym celem jest prezentacja najważniejszych i najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska oraz służenie Państwu jako centrum informacyjnego euroregionu.

Śnieżka

10 km

Śnieżka – najwyższy szczyt (1602 m n.p.m.) Karkonoszy. Masyw Śnieżki tworzy charakterystyczna skalna piramida wznosząca się ponad 200 m nad okoliczne grzbiety. Przez większą część roku panują na niej bardzo surowe warunki atmosferyczne: niskie temperatury, porywiste wiatry, obfite opady deszczu i śniegu. Podczas ładnej pogody ze szczytu Śnieżki roztacza się z niej wspaniały widok na góry i Kotlinę Jeleniogórską.

Huta Julia

18 Km

Huta Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Huta Julia zajmuje się ręcznie formowanymi i szlifowanymi produktami, które są  dystrybuowane na rynki całego świata i w kraju.

Śnieżne kotły

18 Km

Dwa najlepiej wykształcone kotły polodowcowe w Karkonoszach z dobrze zachowanymi formami glacjalnymi. Pionowe ściany skalne dochodzą do około 200 m wysokości, górna krawędź Dużego Kotła położona jest na wysokości 1490 m n.p.m. W Wielkim Kotle znajdują się dwa małe Śnieżne Stawki.

Panczawski wodospad

20 Km

To największy wodospad Karkonoszy, a także Czech! Całkowita wysokość jego kaskad wynosi 250 metrów! Warto wspiąć się na jego górną krawędź, na której znajduje się punkt widokowy. Rozpościera się stąd jedna z najbardziej zachwycających panoram na dolinę Łaby w całych Karkonoszach.

Pec pod Śnieżką

40 KM

W mieście Pec pod Snieżką działa kolej gondolowa którą można dostać się prosto na sam szczyt Śnieżki. Możecie się Państwo tam dostać w busach prosto z Pałacu w około 45 minut. Koszt busa to 35 zł a wjazd gondolą to około 35 zł za osobę dorosłą. Rezerwacja przejazdów pod numerem telefonu: 535 204 021 bądź w recepcji

Czeskie ośrodki narciarskie

Skiresort Pec pod Śnieżką 37 km od Pałacu Sprawdź

Skiresort Cerna hora - Janskie Laznie 41 km od Pałacu  Sprawdź

Skiresort Cerny dul 47 km od Pałacu  Sprawdź

Skiareal Spindlerov Mlyn 73 km od Pałacu  Sprawdź