Bezpieczny hotelMENU

Pałac MargotSPA Karpacz

Poznaj Pałac Margot

Pałac Margot położony jest na terenie pięknego parku, w cichej dzielnicy Karpacza, 800 metrów od centrum miasta. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby odrestaurowany budynek fascynował niepowtarzalną atmosferą oraz urzekał pięknem architektury.

To szczególne miejsce, które zapewnia wypoczynek w ciszy i spokoju z dala od miejskiego zgiełku. Piękne widoki, bliskość przyrody oraz atrakcji znajdujących się w Karpaczu i okolicy są gwarancją udanego pobytu.

 

opinie naszych gości

Historia Pałacu

Fundatorem ochronki dla dziewczat w Karpaczu była Charlotta Hohenzollern siostra cesarza Wilhelma II póżniejsza księżna Saxe-Meningen matka Feodory von Reuss z Kowar. Okazała budowla wzniesiona z piaskowca, cegły i muru pruskiego była znana pod nazwą Charlottencheim od imienia swojej fundatorki. W budynku mieścił się sierociniec dla kobiet z małymi dziećmi. Najczęściej trafiały tu żony i dzieci oficerów cesarza Niemiec. Projektantem budynku był Karl Grosser architekt berlińskiej akademii budownictwa znany m.in. z projektów hotelu Monopol we Wrocławiu i szpitala "Wysoka Łąka" w Kowarach. Po drugiej wojnie światowej w budynku mieścił się Dom Matki i Dziecka prowadzony przez siostry zakonne, a następnie dom wczasowy Funduszu Wczasów Pracowniczych "Baśka". W 2009 roku Pałac Margot został pieczołowicie odrestaurowany i zamieniony na jeden z napiękniejszych i najchętniej odwiedzanych SPA & Wellnes w Karpaczu.

Hotel Charlottenheim, zdjęcie przedwojenne
Hotel Charlottenheim, zdjęcie przedwojenne
Hotel Charlottenheim 1888